SPONSORS
ORGANISATION
HISTORY
CYPRUS
CONTACT

| SCHEDULE | VENUES | SPORTS | COUNTRIES | RESULTS | NEWS | MULTIMEDIA | DOWNLOADS | PRESS | PHOTO |

Latest update: 08/06/2009 18:18 +0300

Medals by NOC: (final)
ANDORRA | CYPRUS | ICELAND | LIECHTENSTEIN | LUXEMBOURG | MALTA | MONACO | SAN MARINO

Luxembourg

Carole Calmes SH: Air Rifle - W  
Mike Schumacher AT: 800m - M  
Pascale Schmoetten AT: 100000 - W  
Swetlana Breier JU: 52kg - W  
Sarah Rolko SW: 200m Backstroke -W  
Raphael Stacchiotti SW: 200m Backstroke - M  
Raphael Stacchiotti SW: 100m Freestyle - M  
Raphael Stacchiotti SW: 200m Individual  Medley - M  
Oliver Waldbilling GY: MAG - Floor Exercise  
Laurence Risse GY: WAG - Vault  
Marie Muller JU: 57kg - W  
Sarah Rolko SW: 100m Backstroke - W  
Raphael Stacchiotti SW: 100m Backstroke - M  
Raphael Stacchiotti SW: 400m Freestyle - M  
Luxembourg TT: Team - W  
Luxembourg TT: Team - M  
Raphael Stacchiotti SW: 200m Freestyle - M  
Luxembourg TT: Doubles - W  
Luxembourg JU: Women's Team Event  
Luxembourg TE: Women's Doubles  
Raphael Stacchiotti SW: 400m Individual Medley - M  
Mike Schumacher AT: 1500m - M  
Pascale Schmoeten AT: 5000m - W  
Luxembourg AT: 4x400m - W  
Lian Ni Xia TT: Women's Singles  
Mandy Minella TE: Women's Singles  

Martine Nobili AT: 800m - W  
Luxembourg SW: 4x200m Freestyle - W  
Kim Reuland AT: 400m Hurdles - W  
Jacques Frisch AT: 400m Hurdles - M  
Stephanie Vieillevoye AT: Pole Vault - W  
Martine Mellina AT: 1500m - W  
Claude Godart AT: 400m - M  
Raphael Stacchiotti SW: 50m Freestyle - M  
Chistine Mailliet SW: 200m Freestyle - W  
Luxembourg TT: Doubles - M  
Luxembourg SW 4x100m Freestyle - W  
Christian Thiele AT: 1500m - M  
Luxembourg AT: 4x100m - W  
Luxembourg AT: 4x400m - M  
Luxembourg BB: Men  
Simone Haan TT: Women's Singles  
Claudine Schaul TE: Women's Singles  

Charline Mathias AT: 800m - W  
Christophe Bestgen AT: 800m - M  
Yoann Bebon AT: 100m - M  
Chantal Hayer AT: 100m - W  
Denis Leider JU: 81kg - M  
Manon Durbach JU: 63kg - W  
Dana Gales SW: 200m Backstroke - W  
Christine Mailliet SW: 100m Freestyle - W  
Laurence Risse GY: WAG - Uneven Bars  
Sascha Palgen GY: MAG - Vault  
Dana Gales SW: 100m Backstroke - W  
Christine Mailliet SW: 100m Butterfly - W  
Joe Dondelinger SH: Air Pistol - M  
Aurelie Waltzing SW: 200m Breaststroke - W  
Luxembourg SW: 4x100m - Medley W  
Luxembourg BV: W  
Kim Renauld AT: 100m Hurdles - W  
Liz Kuffer AT: High Jump - W  
Luxembourg AT: 4x100m - M  

Medals by NOC
Andorra | Cyprus | Iceland | Liechtenstein | Luxembourg | Malta | Monaco | San Marino

Top Institutional Sponsor Institutional Sponsors
        
. . . . .
Gold Sponsors   Silver Sponsor   Bronze Sponsors
   

Cyprus Olympic Committee
Copyright (c) 2008-09. All Rights Reserved.

XIII GSSE CYPRUS 2009 Organising Committee
21 Amphipoleos Street
CY-2025 NICOSIA
info@cyprus2009.org.cy